Spotřebitelské úvěry

Spotřebitelské úvěry
Spotřebitelské úvěry – Měli jste problém se schválením bankovním půjčky, kde jsou často kladeny značně přísné nároky na žadatele? Pokud ano, tak jistě tušíte, že jedním z možných řešení je zažádat o nebankovní půjčku. Rychlá nebankovní půjčka vám pomůže získat finanční obnos v řádech tisíců až deseti tisíců korun ihned a to i bez zástavy. Výše zapůjčené částky je odvozována dle vašich možností splácení.

Spotřebitelské úvěry – srovnání

Poskytovatel půjčky Hodnocení Výpůjční lhůta Úroková sazba Max. výše úvěru

10 z 10 6-36 měsíců 2-8,25% 108000 Kč

10 z 10 2-12 měsíců 11,2-29% 25000 Kč

10 z 10 5 dnů – 3 měsíců 19-27% 13000 Kč

Spotřebitelské úvěry?

Spotřebitelské úvěry jsou v ČR nabízeny jak bankovními tak nebankovními institucemi na krytí nejrůznějších nepodnikatelských potřeb klientů. Slouží především k nákupu zařízení a vybavení domácnosti, na koupi spotřební elektroniky, na pořízení, rekonstrukci nebo modernizaci bytu či rodinného domu, na nákup dovolené, koupi automobilu.

Podmínky získání úvěru jsou často velmi jednoduché a lákavé – stačí věk nad 18 let, české občanství nebo trvalý pobyt na území ČR. Vždy je ale potřeba dobře zhodnotit veškeré podmínky a hlavně schopnost do budoucna úvěr splácet, aby nedocházelo k platební neschopnosti a předlužování.

Spotřebitelské úvěry lze čerpat hotovostně i převodem na účet, a to jak jednorázově, tak postupně. V případě revolvingových úvěrů dokonce opakovaně. Doba splatnosti je různá většinou se pohybuje od 6ti – 15 let.

Finanční instituce často nepožadují do určité výše půjčky ručitele či zástavu (většinou do výše půjčky cca 400 – 500 000 tis. Kč.). Pokud je půjčka vyšší, je třeba ručit movitou nebo nemovitou věcí, či zajistit si ručitele.

Výše úrokové sazby závisí na typu úvěrů, na době splatnosti úvěru, případně i na jiných okolnostech, které banka při stanovení výše úrokové sazby zohledňuje. V současné době se úroková sazba spotřebitelských úvěrů pohybuje obvykle v rozpětí od 7.3% – 19.28% ročně.

Show Buttons
Hide Buttons